Strona główna / Blog / Część 1: Jaką folię do laminacji wybrać? Folie błyszczące, matowe, samoprzylepne
Część 1: Jaką folię do laminacji wybrać? Folie błyszczące, matowe, samoprzylepne

Część 1: Jaką folię do laminacji wybrać? Folie błyszczące, matowe, samoprzylepne

 | 

Folie do laminacji błyszczące

- Najpopularniejsze rozwiązanie, szeroka gama grubości i rozmiarów pozwala na łatwy dobór do laminowanego materiału. Po zalaminowaniu dokumenty i zdjęcia nabierają bardziej intensywnej kolorystyki, można na nich robić ścieralne notatki markerem do tablic suchościeralnych. Błyszcząca powierzchnia zapewnia łatwe czyszczenie i dezynfekcję. Idealna do użytku zarówno ze standardowymi dokumentami, zdjęciami, dyplomami, jaki i innymi materiałami.
Dostępne grubości: 80, 100, 125, 175, 250 mikronów w rozmiarach od wizytówkowego 54x86mm czy 65x95mm do A6, A5, A4 i A3 mm. Różne wielkości opakowań od 10, 25 do 100 sztuk pozwalają na optymalizację kosztów.

 

Folie do laminacji matowe

- Nadają dokumentom i zdjęciom bardziej elegancki wygląd. Satynowa, miła w dotyku powierzchnia. Można robić na niej ścieralne notatki miękkim ołówkiem (najlepiej typu B). Zalaminowane zdjęcia  uzyskują mniej intensywną kolorystykę niż w przypadku laminacji foliami błyszczącymi. Najczęściej występują w grubości 80 mikronów i formacie A4, A3, w opakowaniach po 25 lub 100 sztuk.

 

Folie do laminacji samoprzylepne

- To folie, które oprócz wewnętrznej warstwy klejowej aktywowanej temperaturą posiadają na jednej z powierzchni zewnętrznych dodatkową warstwę samoprzylepną chronioną odklejaną warstwą ochronną. Po tradycyjnym zalaminowaniu dokumentu na gorąco i oderwaniu warstwy ochronnej, laminat można przykleić na dowolnej płaskiej i gładkiej powierzchni. Idealna do przygotowania oznakowania-etykiet na regałach, półkach, samoprzylepnych plakatów i ogłoszeń czy oznakowania na szybach czy ścianach. Taka samoprzylepna etykieta pozwala na ochronę dokumentu przed działaniem kurzu i wilgoci. Idealna do przygotowania niewielkich ilości indywidualnych oznaczeń i ich łatwą zmianę, gdy jest to potrzebne. Błyszcząca powierzchnia zewnętrzna umożliwia łatwe czyszczenie. Dostępne w grubości 80 mikronów, rozmiarze A4, A3 i opakowaniu 25 lub 100 sztuk.

Powiązane wpisy

Część 2: Jaką folię do laminacji wybrać? Folie specjalne
Część 2: Jaką folię do laminacji wybrać? Folie specjalne

03.08.2023  |  Fellowes

Na rynku jest dostępna szeroka oferta folii do laminacji na gorąco. Dostępne są folie do „zadań specjalnych” – z zagięciem, z dziurkowaniem do segregatora i inne. Jaka folię wybrać?

   Czytaj dalej  

Wybór laminatora
Wybór laminatora

23.05.2023  |  Fellowes

Wybór odpowiedniego laminatora nie jest łatwy. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń. Inne możliwości powinien oferować model do częstego użytku w biurze a inne ten do użytku w domu, gdzie ilość laminacji jest niewielka.

   Czytaj dalej  

Na co zwrócić uwagę wybierając laminator do domu?
Na co zwrócić uwagę wybierając laminator do domu?

20.06.2023  |  Fellowes

Na co zwrócić uwagę kupując laminator do domu? Jakie cechy powinno mieć tego typu urządzenie? Od czego powinniśmy zacząć? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym mini-poradniku.

   Czytaj dalej