- Istnieje klika rodzajów folii do laminacji, które oprócz standardowych właściwości mają także dodatkowe funkcje. Takim produktem są np. folie Fellowes „Łatwo złóż”. Z fabrycznym zgięciem w połowie długości folii ułatwiającym przygotowanie menu lub zaproszenia od razu po ich zalaminowaniu i bez zastosowania dodatkowych elementów (każdy, kto próbował złożyć standardową folię z dokumentem wie, jakie jest to trudne). Dostępne w niewielkich opakowaniach po 25 sztuk, o grubości 80 mikronów i w rozmiarze A4 i A3 – po zgięciu materiał finalny jest o rozmiar mniejszy. Folia o rozmiarze A4 umożliwia stworzenie materiału finalnego o rozmiarze A5. W tego typu folii laminujemy materiały dwustronnie zadrukowane.
Kolejną taką folią specjalną są Fellowes Super Quick. Idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią czekać lub mają bardzo dużo materiałów do zalaminowania jednorazowo. Umożliwiają o 30% szybszą laminację dzięki zgrzaniu folii po dłuższym boku. Można je używać tylko z laminatorami o rozmiarze A3. Wykończenie błyszczące, w rozmiarze A4, o grubości 80 lub 125 mikronów, pakowane po 100 sztuk.
Jeżeli chcesz wpiąć zalaminowane dokumenty bezpośrednio do segregatora możesz wybrać folię o nieznacznie większym rozmiarze posiadającą na dłuższym boku otwory umożliwiające wpięcie do segregatora 2, 3 lub 4 ringowego. Dziurkowanie jest na dodatkowej powierzchni folii, cały dokument po zalaminowaniu jest więc większy (o szerokości 23 cm tak, jak dokument włożony w koszulkę) i w pełni chroniony przed wilgocią – nie jest dziurkowana przestrzeń samego dokumentu a folia jest bezpiecznie zgrzana. Laminację bez problemu można wykonać w laminatorze o rozmiarze A4 (szerokość szczeliny musi wynosić przynajmniej 23,5 - 24 cm). Dostępna w rozmiarze A4+, o błyszczącej powierzchni, grubości 80 mikronów i w opakowaniu po 100 sztuk.